TEL: +421 915 290 551 Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript.

Výhody nízkoenergetických domov

montovane-domy-vyhody 01

fineNáklady

Náklady na výstavbu sú porovnateľné s výstavbou murovaného domu, sú prípady,keď montovaný dom bol lacnejší aj trošku drahší oproti takému istému murovanému. Tu netreba zabúdať na jeden podstatný fakt: ak by aj bol drevený dom trošku drahší, treba uvážiť, o koľko menej energie bude treba na jeho vykurovanie a to sú (hlavne v budúcnosti, vidíme, ako ceny energií stúpajú) nemalé peniaze. Určite by som drevený montovaný dom nenazval drahším. Napokon cenové ponuky veľa napovedia.

 

fineAkustika

Používame špeciálnu gumenú podložku pod stropné nosníky aj pod steny poschodia a to eliminuje dunivý zvuk pri možnom páde predmetu alebo inom prenose zvuku medzi podlažiami. Konštrukcie stien obsahujú kamennú alebo sklenú vatu, tie sú samé o sebe zvukoizolanty, problém medzi miestnosťami nie je.

 

fineSkladba konštrukcií

Najčastejšou skladbou konštrukcií sú tie v prílohách, ale dajú sa použiť aj iné izolačné prvky (na báze dreva), no to je neporovnateľne drahšie. Najväčšou hrozbou sa javí byť OSB doska, no už niekoľko rokov sa v nej používa bezformaldehydové lepidlo, teda už aj v tomto hrozba nie je. Povrchová úprava stien - maľujeme alebo doporučejeme maľovať bezhlinkovou farbou (nie Primalex, ale napríklad Caparol). Ak má niekto výhrady voči sklenej alebo minerálnej (kamennej) vate, je možné ju nahradiť Hofatexom alebo ovčím rúnom, čo je však veľmi drahé.

 

fineVýber domu

Postavíme akýkoľvek dom z akéhokoľvek katalógu rodinných domov. Nikdy sme sa neuberali cestou vnucovania svojich niekoľko pár projektov. Napokon vždy výber domu závisí od zákazníkových požiadaviek, orientácie v teréne a veľa iných faktorov. Každý jeden katalógový projekt sa však dá upraviť na požadovanú úroveň, v tomto smere rád konzultujem so zákazníkom aj ostatné technické riešenia.

 

finePrehriate domu

Nie, neprehreje sa, pretože tým, že jeho steny sú dostatočne izolované, tak neprepustia teplo v zime von, ale ani príjemný chládok alebo vzniknutú klímu v lete. V tom je obrovská výhoda, že tak ako nepustí teplo cez svoju konštrukciu, tak nepustí ani chlad. Rekuperácia nižšie.


finePožiarne hľadisko

Panuje mylná predstava, že tým, že nosnou konštrukciou je drevo, tak mi môže dom vyhorieť. To nie je pravda, bolo by treba veľmi veľa námahy, aby sa dom zapálil. Všetky konštrukcie vyhovujú slovenským normám.

 

fineTrvanie stavby

Stavba trvá neporovnateľne kratšie ako murovaná, náš rekord je dom 7x8m s podkrovím 28 pracovných dní 5 montéri na kľúč, ale nie som zástancom utvárania rekordov v dĺžke montáže, radšej sa venujem kvalite, to však neznamená, že nestaviame rýchlo.

 

Máte otázky? Kontaktujte nás:

+421 915 290 551

Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript.

 

nizkoenergeticke-domy-riastav002.jpg nizkoenergeticke-domy-riastav005.jpg proces-vystavby_09b.jpg riastav-stavba-domov.jpg

RIASTAV, spol. s r.o. l Krásno nad Kysucou 1682 l Krásno nad Kysucou 023 02 l IČO: 36 379 905 l DIČ: 2020134578